Wczoraj, w sobotę 18-go kwietnia odbyło się trzecie już spotkanie użytkowników Joomla! na początku Justyna Michallek opowiedziała o spotkaniu Joomla!dagen Nederland, w którym brała udział, wyświetliła również film, w którym Sander Potjer przekazał nam swoje pozdrowienia.

Wystartowaliśmy zgodnie z planem, chociaż jak sie później okazało, niektórzy pomylili wykłady i uczestniczyli w spotkaniach konferencji NetVision, która odbywała się równolegle. Ci, którzy dotarli na czas i na miejsce mogli wysłuchać wykładów i prezentacji: Macieja Słojewskiego, o tym co jest pot potrzebne do zbudowania strony na CMS Joomla!, Remigiusza Kaczewskiego, który opowiedział o różnych galeriach, które można umieszczać na stronie, Seweryna Sildatka, który opowiedział, o zaprojektowanych przez siebie różnych stronach - tych prostych i tych bardziej skomplikowanych i Damiana Damaszke, który pokazał sposób tworzenia komponentu przy użyciu Component Creatora.

Na spotkanie nie dotarł niestety Miłosz Borzeński, który miał opowiedzieć o responsywności stron. Za to na koniec Andrzej Herzberg opowiedział o nowościach, które przygotowuje jego zespół z Joomla - Monster. Nie obyło się oczywiście bez losowania nagród od sponsorów - głównie rabatów na zakupy w ich sklepach. Najwięcej emocji wzbudził oczywiście ebook o Joomla!, o którego wzbogaciły się trzy osoby.
W przerwach oczywiście można było spróbować wypieków przygotowanych przez użytkowniczki Joomla! oraz napić się herbaty, kawy lub wody. Krótko mówiąc było ciekawie, profesjonalnie i smacznie.
W trakcie prezentacji pojawiały się oczywiście pytanie i to co nas najbardziej cieszy - dyskusja. Omówiliśmy też swoje oczekiwania względem kolejnych spotkań, wiemy już że odbędzie się ono na początku czerwca. Nasze spotkania tak się spodobały władzom Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, że postanowiły udostępniać nam sale na kolejne spotkania. Tak więc miejsce mamy zapewnione.
Myślę, że spotkanie możemy uznać za udane, wszyscy uczestnicy wyszli z niego zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę - a o to przecież chodziło.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież